Атлетико (Мадрид) и Сеииля завършиха наравно 2:2 в мач от 27-ия кръг на Ла Лига. И четирите гола на "Уанда Метрополитано" паднаха през първото полувреме. Алваро Мората и Жоао Феликс се разписаха за домакините, докато Люк де Йонг и Лукас Окампос бяха точни за андалуския тим.

Така във временното класиране Севиля е трети с 47 точки, докато Атлетико е с две точки по-малко на пето място.

Двата тима изиграха шеметно първо полувреме. В 19-ата минута Жоан Жордан намери Люк де Йонг в наказателното поле. Нидерландецът се освободи и със силен удар не остави шансове на Облак за 0:1.

В 32-ата минута Неманя Гудел извърши нарушение срещу Алваро Мората в наказателното поле. След намесата на ВАР главният рефер посочи бялата точка. Потърпевшият застана зад топката, за да изравни резултата.

Шест минути след това "дюшекчиите" направиха пълен обрат. Коке поде бърза контраатака. Халфът намери Жоао Феликс отляво в наказателното поле. Младият португалецът нанесе силен удар, който рикошира в Кунде и влезе във вратата.

В 36-ата минута Севиля изравни. Лукас Окампос бе фаулиран в наказателното поле от Киърън Трипиър. ВАР отново се намеси, за да се стигне до наказателен удар, който потърпевшият реализира за 2:2.

През второто полувреме двата отбора имаха по няколко добри възможности за гол, но до попадение така и не се стигна.