Френският национал Усман Дембеле изкова победата на Барселона над Атлетико (Мадрид) с единствения си гол в 22-ата минута и донесе голяма победа на своя отбор с 1:0 срещу тима на Диего Симеоне в дербито тази вечер.

Дембеле се разписа в 22 минута след асистенция на Гави, а всичко в мача след това премина под диктовката на Атлетико. Момчетата на Диего Симеоне имаха цели десет положения за гол, а Роналд Араухо спаси каталунците дълбоко в добавеното време, след като изчисти удар на Гризман от голлинията.

Снимка 601694

Двата отбора завършиха мача с по десет души, след като Стефан Савич и Феран Торес бяха изгонени от терена след спречкване в продълженията двубоя.

Така възпитаниците на Шави изтръгнаха важните три точки, за да съберат 41 пункта на върха, с три повече от Реал (Мадрид), а Атлетико е пети с 27 пункта.