Барселона и Атлетик (Билбао) завършиха наравно 0:0 в първи 1/8-финален мач за Купата на Краля.

Каталунците имаха игрово преимущество през целия двубой, но играчите на Пеп Гуардиола така и не успяха да намерят път към вратата на Горка Ираисос.

Първото по-сериозно положение пред домакините се откри в 25-ата минута. Иниеста стреля опасно, но Ираисос се намеси блестящо и изби.

Малко след почивката Шави също не сполучи да се разпише, след като прати топката в аут от удобна позиция. Няколко минути по-късно пък Боян Къркич се размина на сантиметри с топката пред вратата на баските.

Гуардиола усети, че мачът не върви добре и пусна в игра оставените на пейката днес Меси и Вия. Това можеше да донесе успеха на Барса 2 минути преди края. Меси изведе Пике сам срещу Ираисос, но защитникът би от няколко метра в аут.

Така спорът остана да се решава в реванша на „Сан Мамес" в Билбао.

В друг 1/8-финал Кордоба и Ла Коруня също не излъчиха победител - 1:1.