Миналогодишният финалист в турнира Лига Европа - Атлетик Билбао, продължи с лошото си представяне този сезон и през новата 2013-та.

Баските загубиха с 1:3 гостуването си на Леванте и по този начин останаха опасно близо до зоната на изпадащите. Клубът от Валенсия пък се наслаждава на страхотен сезон. Леванте вече е в Зона Европа и е само на 3 пункта от гранда Реал Мадрид.

Иначе двубоят започна чудесно за Атлетик, които откриха чрез Арис Адурис още в 6-ата минута. 20 по-късно обаче немецът Кристиан Лел изравни.

С това обаче лошите новини за гостите не свършиха. Малко преди почивката те останаха с човек по-малко, след като Лапорте бе изгонен, а секунди по-късно Ибора направи резултата 2:1 за Леванте.

През втората част домакините не допуснаха изненади и си подпечатаха успеха с трети гол, дело на Набил Ел Жар.