Атлетик (Билбао) и Еспаньол спечелиха мачовете си от 20-ия кръг на испанската Примера. Победите са ценни за „папагалчетата" и баските, тъй като с тях се доближиха до първите четири тима в класирането.

В момента отборът от Барселона е с равни точки (по 31) с Леванте, а Атлетик има 29. Леванте обаче тепърва трябва да играе двубоя си от този кръг.

Еспаньол имаше доста трудности с Майорка, като успя да спечели само с 1:0 на свой терен. Попадението бе дело на Владимир Вайс в 19-ата минута. Островитяните играха през цялото второ полувреме с човек по-малко, след като в 46-ата мин. червен картон получи Дуду Ауате.

Атлетик пък направи много интересен мач при гостуването си на Райо Валекано в столичното предградие Валекас. Мичу откри за мадридчани в самото начало, но баските бързо обърнаха с два гола на звездата си Фернандо Йоренте. „Пчеличките" обаче съумяха да изравнят в 27-ата мин. чрез Арибас.

Втората част не бе така напрегната, а Атлетик стигна до успеха в 68-ата мин, когато неудържимият Йоренте оформи хеттрика си.