Отборите на Атлетик Билбао и Еспаньол не можаха да се победят в първия полуфинал от турнира за Купата на краля в Испания. На стадион  „Сан Мамес“ двата тима завършиха наравно 1:1. Така всичко ще се реши на реванша, който е насрочен за 4 март.

Домакините започнаха много по-мобилизирано срещата. В 11-ата минута Оскар де Маркос изведе прекрасно зад бранителите Ариц Адурис, който майсторски прехвърли вратаря Лопес Сабата Пау за 1:0. Още през първата част обаче Еспаньол стигна до изравнителен гол. В 35-ата минута Виктор Санчес стреля мощно от дъгата на наказателното поле, за да отбележи за 1:1.

След почивката Серхио Гарсия, Кристиан Стуани и Виктор Алварес опитаха своите шансове за Еспаньол, но и тримата се отчетоха с пропуски, което запази равенството 1:1 до края на редовното време.