Атлетик (Билбао) спечели домакинството си на Хетафе с 5:1 в последния мач от 20-ия кръг на Ла Лига.

"Лъвовете" постигнаха нов успех на "Сан Мамес" през сезона, като постепенно превръщат арената в своята непревземаема крепост.

Атлетик (Билбао) надви трудно Ибиса за Купата на краля

С 2:1 като гост

"Сините" от Мадрид пък записаха две поредни победи преди битката днес и се отдалечиха от зоната на изпадащите, но тази вечер капитулираха категорично.

От състава на домакините отсъстваше контузеният Иниго Мартинес, но това не се отрази съществено върху цялостното представяне на тима в срещата.

Двубоят не започна добре за домакините, като след едва няколко секунди Кукурея вкара за 0:1, преди Раул Гарсия да изравни резултата в 13-ата минута.

Снимка 515601

Източник: Twitter

Хайме Мата пропиля страхотна възможност за Хетафе след 29 минути игра, когато не успя да вкара от бялата точка. Това подейства неприятно на целия състав, който така и не успя отново да заиграе опасно за съперника си.

Като по часовник, през около 10-ина минути на второто полувреме, Атлетик периодично наказваше съперника си.

Йерай Алварес вкара в 50-ата минута за пълния обрат в мача, а 11 след това Гарсия се разписа за втори път, покачвайки на 3:1.

Снимка 515603

Появилият се на терена Алекс Беренгер беше точен след 75 минути за 4:1, а Оскар Де Маркос оформи крайния резултат, 8 минути преди изтичането на редовното време.

Първата среща между двата тима този сезон на "Колизеум Алфонсо Перес" завърши без победител - 1:1.

Атлетик нямаше успех срещу Хетафе в предишните 7 мача между двата тима, но тази вечер поправи това. Отборът вече е в средата на класирането.

Атлетик (Билбао) победи Барселона след продължения и триумфира със Суперкупата на Испания, Меси изгонен