Атлетик Билбао постигна първата си победа в Примера дивисион през този сезон, след като успя да измъкне 1:0 при гостуването си на Депортиво Ла Коруня в мач от третия кръг.

Единстевният гол в срещата реализира Раул Гарсия. В 41-ата минута той получи пас от Икер Муниаин и с отличен изстрел от 32 метра изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата.

Домакините бяха по-добрият отбор в по-големи части от двубоя, но не успяха да материализират превъзходството си. През второто полувреме главно действащо лице бе вратарят на Атлетик Кепа Арисабалага, който спаси опасни изстрели на Флорин Андоне и Хуанфран.

Така Атлетик прекрати серията си от две загуби и се отлепи от дъното като в момента е на 14-а позиция с 3 точки. Депортиво е 10-и с 4 точки.