Атлетик (Билбао) направи сериозна заявка за местата, даващи право на участие в Шампионската лига догодина. Баските съсипаха на свой терен доскорошният хит в Примера дивисион Леванте с категоричното 3:0.

По този начин тимът от „Сан Мамес" се доближи на 4 точки зад днешния си съперник във временното класиране. Засега Леванте държи заветната четвърта позиция, но отборът от Валенсия е без успех в последните си три мача и изглежда скоро ща заеме едно доста по-обичайно за традициите си място.

Мачът на „Катедралата" премина под диктовката на баските, които откриха още в 11-ата минута чрез Аморебиета.

Малко преди втората част звездата Фернандо Йоренте покачи на 2:0 и успокои феновете на домакините.

Леванте се опита да промени нещо през втората част, но така и не успя да преодолее Горка Ираисос. В последната мина гостите останаха и с човек по-малко, след като Хуанфран получи втори жълт картон.Миел Сан Хосе пък оформи крайното 3:0.