Представителят на Сегунда "Б" дивисион Албасете приключи участието си в турнира за купата на Краля. В мач реванш от 1/8-финалите на надпреварата възпитаниците на Антонио Гомес загубиха с 0:4 от Атлетик Билбао.

Първият двубой, състоял се на 3 януари, приключи при нулево равенство. Така, приказката на Албасете свърши, след като скромният тим отстрани Атлетико (Мадрид) в предния кръг.

Домакините не оставиха никакъв шанс на съперника и съвсем заслужено се поздравила с класиране в следващата фаза. В 25-ата минута Ласкуарин изведе Атлетик напред.

Малко след час игра Херера удвои и направи задачата на Албасете изключително трудна. В 78-ата класиката вече беше факт с попадение на Токеро. Хосе пък оформи категоричното 4:0 четири минути преди края на редовното време.