Реал Сосиедад сложи край на негативната си серия в испанската Ла Лига. Баските надвиха с 3:1 Алмерия при гостуването си в "Медитераньос". Така седмицата за селекцията на Имано Алгуачил се превръща в перфектна, след като "синьо-белите" се справиха и с Бенфика в Шампионската лига

Всичко по-интересно се случи през втората част. В 58-ата минута гостите откриха чрез Туриентес, но попадението беше отменено от ВАР поради засада. Прошка за Алмерия обаче нямаше в 62-ата, когато Оярсабал вече вкара редовен гол за 0:1.

В 76-ата минута домакините възстановиха паритета чрез опитния Арибас. Драмата бе оставена за края на съперничеството, когато Реал Сосиедад удари опонента си с два гола в даденото от рефера продължение.

Първо от дузпа точен беше Карлос Фернандес, докато крайното 1:3 бе оформено от Зубименди.

Реал Сосиедад е на шесто място във временното класиране с 22 точки, докато Алмерия твърдо остава на последната позиция с едва три пункта.

Райо Валекано - Жирона 1:2 в мач от Ла Лига