Отборите на Алмерия и Гранада сътвориха може би най-драматичната среща от началото на сезона в испанската Ла Лига. Развоят ѝ със сигурност ще бъде оценен подобаващо от симпатизиращите на гостите, докато за опонентът им подобна издънка едва ли скоро ще бъде забравена.

А какво се случи на "Естадио де лос Хуегос Медитеранеос".

Алмерия вече ликуваше с трите точки, след като до почивката водеше с 3:0. С хеттрик блесна колумбиецът Луис Суарес, като във всеки един от случаите ключовата асистенция беше дело на Рамазани.

Хетафе - Виляреал 0:0 в мач от Ла Лига

Хетафе не успя да пречупи десет от Виляреал

Гостите играха с човек по-малко от средата на първото полувреме

Въпреки тежката ситуация, Гранада не се предаде и през втората част стигна до чудодейния частичен обрат. В 56-ата минута пълно отчаяние обзе "рохибланкос", след като те дори изпуснаха и дузпа чрез Пуертас в 56-ата минута.

Но когато Фортуна ти е отредила подвизи, нищо друго няма значение. Всичко за Гранада потръгна с попадението от дузпа на Сарагоса в 65-ата минута, а пет по-късно напрежението покачи Санчес с втори гол.

Така кулминацията настъпи в 86-ата, когато нападателят Мурто Узуни се оказа на правилното място, за да оформи крайното 3:3.