Валенсия пренесе своето непостоянство и в новата 2019 година. Този следобед "прилепите" инкасираха четвърто поражение в Ла Лига, след като загубиха гостуването си на Алавес с 1:2. По този начин хората на Марселино остават на незавидната 11 позиция, на 4 точки от местата даващи право за участие в евротурнирите.

Реал (Мадрид) с нова информация за травмата на Гарет Бейл

Уелската звезда ще бъде извън терените за 15 дни, тъй като има болки в лявото ходило

Двубоят започна отлично за валенсианци, които поведоха в 14-ата минута след гол на Дани Парехо. Капитанът матира Пачеко с отлично изпълнен пряк свободен удар.

Случилото се не притесни Алавес, като тимът от Витория стигна до обрат още преди края на полувремето. В 21-ата минута Борха Бастон се оказа най-съобразителен при центриране от корнер.

Снимка 398493

Източник: EPA/БГНЕС

Отбраната на Валенсия капитулира за втори път във втората минута на даденото продължение, когато Томас Пиня отблизо опъна мрежата зад Нето.

До края Алавес можеше да направи победата си и по-убедителна, но изстрел с глава на Лагуардия беше отразен майсторски от стража на гостите. Победата изкачи Алавес до четвъртото място в класирането, като "синьо-белите" изместиха от позицията Реал (Мадрид).

Ернесто Валверде: Бъдещето ми? В края на сезона ще решаваме

Валверде: Бъдещето ми? В края на сезона ще решаваме

"Винаги сме били в синхрон с ръководството на клуба"

АЛАВЕС - ВАЛЕНСИЯ 2:1

0:1 Парехо (14"), 1:1 Бастон (21"), 2:1 Пиня (45+2")

СТАДИОН: "Естадио Мендизоротоза"

СЪДИЯ: Д. Хименес

АЛАВЕС: Пачеко, Агирегарибия, Марипан, Лагуардия, Наваро, Джони, Гарсия, Пиня, Ибай, Бастон, Кайери (резерви: Домингес, Брашанац, Дигес, Бурги, Гуидети, Собрино, Вигарай)

ВАЛЕНСИЯ: Нето, Габриел, Гарай, Диакаби, Латоре, Пичини, Вас, Парехо, Черишев, Родриго, Мина (резерви: Доменек, Батшуай, Гамейро, Лйн Канджин, Рачич, Торес, Везо)