Атлетик Билбао победи Генк в мач от груповата фаза на Лига Европа. Баските се наложиха с 5:3. В герой за тима се превърна Ариц Адуриц. Нападателят вкара и петте гола за тима си.

Първото попадение падна в осмата минута, когато Микел Баленсиага центрира и Адуриц се разписа с глава за 1:0.

В средата на полувремето нападателят се разписа от дузпа. В 28-ата Алехандро Посуело намери Байли, който намали резултата.

В края на полувремето и Раул Гарсия беше фаулиран в наказателното поле и Адуриц вкара втора дузпа и оформи хеттрик.

В 50-ата Ндиди намали на 3:2 с глава. В 74-ата Йерай Гомес изведе Адуриц и вкара нов гол. В 79-ата минута Сусич реализира . В третата минута на довеното време Адуриц се разписа от третата дузпа в мача.

Така Билбао е втори в групата с 6 точки. Генк пък е първи със същия точков актив.