Отборът на Севиля продължава с не особено убедителното си представяне в испанското футболно първенство.

Съставът разочарова феновете си, след като не успя да се справи с 18-ия в класирането на Ла Лига - Хетафе.

Двата тима завършиха срещата помежду си от 28-ия кръг на шампионата при резултат 1:1.

И двете попадения бяха отбелязани в заключителните минути от двубоя.

Първо Банега даде предимство на гостуващия тим в 79-ата минута, но 5 минути преди последния съдийски сигнал Веласкес оформи оказалото се и крайно 1:1.

Така, със спечелената само една точка, андалусийците поставиха под въпрос 5-ата позиция, на която се намират в момента, като е възможно да я загубят в следващите няколко кръга.

Това бе третото равенство в последните 6 мача на отбора, който е записал и два успеха и едно поражение в тях.

За домакините пък всеки пункт до края на сезона ще е от особено голямо значение, като съставът се бори неистово за оставането си в елита на страната.