Виляреал и Севиля изиграха изключително силен мач помежду си и направиха истинско голово шоу. Двата тима оправдаха очакванията за дерби и в крайна сметка завършиха наравно - 2:2.

Особено ценна е точката за Виляреал. "Жълтата подводница" игра цели 70 минути с човек по-малко, след като през първата част с червен картон бе изгонен вратарят Диего Лопес.

Севиля започна много по-силно мача, макар че играеше като гост. Диего Лопес се наложи да спасява на три пъти отбора си. В 21-ата минута обаче той получи директен червен картон, придружен и с дузпа за Севиля. Алваро Негредо, който изигра силен мач за Испания през седмицата, първо пропусна, но после при добавката бе точен - 0:1.

Само десет минути по-късно последва дузпа и за домакините. Наваро спъна Джузепе Роси, а италианецът реализира от "бялата точка" - 1:1.

Втората част Севиля продължи да играе по-добре, особено с човек повече. Негредо пропусна още един шанс.

Вместо това, Виляреал, дори и в намален състав, успя да осъществи пълен обрат. Марко Рубен се разписа в 73-ата минута. Четири минути по-късно обаче Алексис Руано успя отново да изравни - 2:2, резултат, при който завърши двубоя.