Марк-Андреа Хюзлер е първият полуфиналист на турнира по тенис от сериите ATP 250 Sofia Open. Хюзлер спаси два мачбола и елиминира поляка Камил Майхжак в много оспорван мач с 6:7(4), 7:6(6), 6:3 след 2:20 часа игра на централния корт в зала "Арена Армеец".

Швейцарецът пропиля ранен пробив пасив и загуби първия сет с тайбрек. Във втората част сервиращите доминираха и се стигна до втори тайбрек, в който Майхжак имаше две поредни точки за победата при 6:4, но със серия от четири последователни разигравания Хюзлер изравни резултата.

В решаващия трети сет Хюзлер дръпна с 3:1 и до края доминираше, за да стигне до втория си полуфинал в тура на АТП за сезона след Уинстън Сейлъм (САЩ) през август.

"Стана много оспорван мач. Камил също заслужаваше победата. Постави ме в много трудни ситуации. През целия мач търсех решение и се радвам, че успех. Щастлив съм. Беше много тежко при неговите мачболи, но в подобни моменти играеш повече интуитивно, не мислиш толкова. Чувствам се добре тук, натрупах самочувствие с победите досега и това също ми помогна", коментира 26-годишният швейцарец.

За място на финала той очаква победителя от двубоя между номер 4 Лоренцо Музети и квалификанта Ян-Ленард Щруф.