Гаел Монфис се класира за финала на турнира Sofia Open. Французинът се наложи със 7:5, 6:0 над американеца Маркос Хирон.

Изключително равностоен първи сет беше гарниран с еднопосочен трафик през втория и след 65 минути игра Монфис се поздрави с успеха.

Французинът очаква победителя от двубоя между защитаващия титлата си Яник Синер (Италия) и Филип Крайнович (Сърбия), които излизат на корта след 18:00 часа.

"Направих страхотен мач. Забавлявах се. Бях солиден. Съперникът удряше здраво топката, особено в първия сет. Той взе преднина в началото, но намерих начин на обърна нещата.

Опитвах се да сменям темпото, скоростта, да излизам на мрежата, да миксирам, това беше ключово. Утре ще получа шанс да вдигна още един трофей.

Надявам се да бъда готов за финала и утре да покажа добра игра", каза Монфис след срещата.