Джак Дрейпър се класира за финала на осмото издание на Sofia Open. 21-годишният англичанин се наложи с 6:3, 6:4 над третия поставен Ян-Ленард Щруф (Германия) след 1:24 часа игра в "Арена София". От началото на седмицата Дрейпър продължава да няма загубен сет! Неговият опонент във финала ще бъде определен от двубоя между Павел Котов и втория поставен Адриан Манарино. Двубоят за трофея е в събота от 15:00 часа.

С победата днес Дрейпър стана най-младият представител на Великобритания, който достига до финал в Тура след Анди Мъри (2009 г., Маями).

Щруф първи стигна до пробив в срещата, взимайки ранен аванс за 2:1 гейма. Това беше и едва вторият път от началото на турнира, в който Дрейпър губи свой сервис гейм (първият бе срещу Лоренцо Музети). 21-годишният англичанин обаче отговори подобаващо и записа серия от 4 последователни гейма, повеждайки с 5:2. Сервирайки за сета Дрейпър взе подаването си на 30 и след 36 минути игра поведе в резултата с 6:3.

В първите два гейма на втората част Щруф пропусна общо 5 точки за пробив, което се оказа фатално за него. Дрейпър търпеливо дочака своя момент, който дойде в седмия гейм, проби за 4:3 и до края на срещата не позволи на Щруф да се върне в мача.