Русия победи Норвегия с 4:0 в плейофен мач от хокейния турнир. Така Сборная се класира за четвъртфиналите, където ще срещне състава на Швеция.

Противно на убедителния резултат обаче, играчите на Билялетдинов имаха доста трудности срещу скандинавците.

През първата третина норвежците се защитаваха повече от добре и домакините така и не успяха да материализират игровото си преимущество.

Най-силният период за Сборная обаче дойде в средата на втората част.

Александър Радулов откри за Русия след хубаво захождане зад вратата и светкавичен удар след обръщане.

Малко преди края на третината дойде и вторият гол. Дацюк стреля, шайбата срещна щангата на вратата и отиде на стика на Иля Ковалчук, който я прати във вратата.

С това мачът на практика бе решен но в края на мача норвежците решиха да се борят за почетен гол и извадиха вратата си. И гол действително падна, но във вратата на скандинавците, дело на Радулов.

Секунди след това Алексей Терешенко наниза и четвърто попадение, оформяйки крайния резултат.