Първо-дивизионният Сливен победи Черноломец (Попово) в последната си проверка преди началото на пролетния етап на първенството. Срещата, която се проведе на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен беше наблюдавана от едва стотина зрители.

Двата отбора изиграха мач в 3 части от по 30 минути.

Двубоят започна с очакван натиск за домакините, които съумяха да открият резултата още в 4-ата минута. Тогава Тонев центрира в наказателното поле и топката попадна в Миндев, който стреля, кълбото рикошира в защитник на гостите и попадна на крака на Явор Иванов, който не сгреши за 1:0. До края на третината "войводите" изпуснаха още две положения чрез Митев и Филипов.

С началото на втората третина на срещата сливенчани усилиха своя натиск и логичното се случи в 41-ата минута, когато Филип Филипов центрира, а Миранда отклони топката с глава във врата на Мехмедов.

В началото на последната третина на мача се отдаде единственото добро положение пред гостите от Черноломец, но ударът на Росен Гюлев премина покрай вратата. До края на двубоя други голове нямаше и отборът на Драголюб Симонович се поздрави с победата.