Берое завърши 1:1 (1:0) в контрола срещу предпоследния в украинското първенство Заря (Луганск).

Това беше първо равенство на старозагорци в шестата проверка на тима в турския курорт Анталия след три победи и две загуби в мачовете досега.

Срещата вървеше равностойно преди почивката, а двата състава рядко достигаха до положения пред съперниковата врата. Стражът на старозагорци Даниел Беконо на два пъти трябваше да се намеси добре след удари от дистанция, докато Берое така и не намираше рамката на вратата на Игор Бонжулич.

Минута преди почивката "зелените" все пак успяха да открият резултата от дузпа, отсъдена от украинския рефер Можаровский за нарушение срещу Дончо Атанасов в наказателното поле. Аделино Лопеш застана зад бялата точка и хладнокръвно преодоля Бонжулич за 1:0.

След почивката играта продължи равностойно. В последните десетина минути обаче украинците натиснаха и логично достигнаха до изравняване. Преди това Беконо спаси опасни удари на резервите Генадий Зубов и на Александър Попович, но в 88-ата минута след центриране от дясно, Никита Каменюка отблизо с глава намери мрежата на Берое за крайното 1:1.

Това беше последната контрола на "зелените" на турска земя. Отборът се прибира утре в България, където ще продължи подготовката си за пролетния полусезон.

Съставът на Берое: Даниел Беконо, Аделино Лопеш, Иво Иванов, Боян Тркуля (78-Стоян Тълпигов), Николай Харизанов (46-Мануел Лопеш), Симеон Минчев (68-Милчо Танев) Людмил Киров (57-Петър Колев), Дончо Атанасов (57-Жельо Желев, 85-Антон Огнянов), Здравко Тодоров (46-Галин Иванов), Герасим Заков (46-Василев), Айзък Куоки (57-Тодор Симов)