Берое постигна класическа победа с 3:0 над Сливен в първата си проверка за 2007 г. Срещата се игра на ст. "Хаджи Димитър" пред около 70 зрители, съобщи Beroe Online.

Нападателят на старозагорци Данаил Митев наказа на два пъти войводите, а третия гол реализира Иван Спахиев.

Старозагорци бяха по-активния отбор още от началото на срещата и до почивката логично стигнаха до попадение във вратата на домакините. В 38-ата минута Данаил Митев се оказа най-съобразителен при заформилото се меле пред вратаря Мирослав Марков.

Неприятна гледка се разигра минута преди края на първата част. Племенникът на Йордан Лечков Иван Стоянов и халфът на Берое Куоке си размениха по няколко крошета. Тъмнокожият играч предизвика Стоянов с трите си поредни груби влизания в краката му и накрая нервите на младока не издържаха.

На почивката треньорът Илиян Илиян извърши куп смени, но появилите се на терена също продължиха с непрестанните атаки и успяха да стигнат до нови две попадения.

В 72-ата минута отново Данаил Митев бе точен за 2:0 след асистенция на Герасим Заков. Само две минути по-късно беройци отказаха сливналии с трети гол, който Иван Спахиев реализира с глава. Центрирането бе на влезлият след почивката Здравко Тодоров.

След проверката футболистите на Берое се прибраха в Стара Загора, където ще продължат подготовката си.

СЛИВЕН: Марков, Радев, Динев, Беядиров, Ив. Русев, П. Стоянов, Г. Петков, Атанасов, Ив. Стоянов, Събев, Миндев

БЕРОЕ: Пламен Колев (30 - Беконо), Ад. Лопеш (46 - Спахиев), Бойков (46 - И. Иванов), Дзаферович (46 - Петър Колев), Киров (46 - Харизанов), М. Лопеш (46 - Куоки), Танев (46 - Огнянов), Митев, Г. Иванов, Ж. Желев (46 - Здр. Тодоров), Симов (46 - Заков)