Славия гостува днес на Септември (София) в откриващия мач от 28-ия кръг. Основната дилема пред белите е каква цел да гонят до края на редовния дял - да запазят седмата позиция, която гарантира бараж за Лигата на конференциите с третия или четвъртия.

Или да гонят влизане в първата шестица и оттам четвъртата позиция. Тя обаче не гарантира плейоф на сто процента, като ще зависи от финала за купата.

Септември - Славия 1:2 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

"Липсата на голове ни се отразява. Няма нищо задължително при нас. Кое в живота е задължително? Излизаме, за да спечелим срещу Септември. Ще гоним трите точки", заяви пред "Тема спорт" старши треньорът на Славия Златомир Загорчич.

През пролетта само веднъж, на старта, белите вкараха повече от 1 гола. На 13 февруари те надиграха с 2:0 Пирин Благоевград в "Овча купел". В следващите 8 двубоя в шампионата възпитаниците на Заги реализираха само 3 попадения. Пет пъти те не успяха да се разпишат.

Именно липсата на изявен нападател, голмайстор, е накарало белите да превърнат привличането на такъв тип футболист в приоритетно през лятната селекция.

Сега Загорчич разчита в предни позиции на Ахмед Ахмедов и Владимир Николов, но факта, че на върха на атаката залагаше и на Емил Стоев и на Галин Иванов е категоричен, че въпросните нападатели не вършат нужната работа.