Президентът на Славия Венцеслав Стефанов заяви, че в момента всички в тима мислят за отложения двубой с Лудогорец на 26 ноември (събота), а не за купата.

Там белите стигнаха до осминафиналите след продължения срещу втородивизионният Спортист в Своге, когото надиграха трудно с 2:1. Победният гол вкара Тони Тасев от дузпа в 94-ата минута. В края на първата част Венци Керчев бе дал аванс на гостите, а Русинов изравни в 71-ата.

Венци Стефанов: Има Господ! Левски вече не е дразнител за нас

"Трябва един път за винаги да разберат, че футболът не е започнал от тях, а от нас"

На 1/8-финалите Славия ще приеме победителя от двойката Черноморец Балчик - Ботев Пловдив, които играят на 25 ноември (петък).

"Нормално е да трепериш, като подценяваш съперника си. Всеки път казвам, че не трябва да се подценява нито един отбор. Трябваше да подходим по-сериозно и да си решим рано нещата, а не да играем още 30 минути. Най-важното е, че се класирахме за осминафиналите. Но първо ще мислим за Лудогорец, а не за купата. Там сигурно ще играем с Ботев Пловдив. Не мисля, че ще стане изненада в Балчик. Излизаме срещу Лудогорец и играем здраво. Каквото дойде и стане, такова. Славия е побеждавал Лудогорец, но не искам повече нищо да коментирам преди мача. Всеки, който участва за купата още от 1/32-финалите ще каже, че има амбиции за купата. Продължават да съществуват и двете опции за Европа и през първенството и през Купата на България", сподели босът на белите пред "Тема Спорт".

Относно претенциите на домакините към съдийството Стефанов бе категоричен: "И двата им отменени гола бяха от явни та по-явни засади, а дузпата - чиста".