Славия загуби с 2:4 от третия в румънския шампионат Рапид (Букурещ) в контрола, играна в кипърския курорт Агия Напа, където "белите" провеждат втората част от зимната си подготовка.

В 14-ата минута Молдован наказа Емил Петров и румънците поведоха с 1:0. До 35-ата минута "белите" успяха да обърнат класния съперник. Първо Тодор Колев изравни в 18-ата минута със силен шут.

Второто попадение за тима на Альоша Андонов реализира бранителят Костадин Джамбазов в 35-ата минута. Защитникът надскочи отбраната на румънците при центриране на Николай Петров отдясно и направи 2:1 за Славия.

караславовВ началото на втората част Андонов пусна в игра капитанът Асен Караславов (вляво), който близо 2 седмици се възстановяваше от травма. Карата замени Владимир Иванов-Фугата. На вратата пък Емил Петров отстъпи мястото си на Армен Амбарцумян.

В 48-ата минута Николай Петров за пореден път показа невъздържания си характер и заслужено бе санкциониран с жълт картон. В 54-ата минута Константин от състава на румънците отправи силен шут, но над вратата пазена от Амбарцумян. Четири минути след това Лазаревски отстъпи мястото си на Керчев.

Рапид (Букурещ) изравни в 67-ата минута чрез влезлия като резерва Бода - 2:2. Попадението падна след грешка на Георги Мечечиев отляво. В 71-ата минута резултата стана 3:2 за Рапид и румънците поведоха за втори път в срещата.

Попадението бе дело на влезлия малко по-рано Грифитс. 4:2 направи Бода в 76-ата минута, което бе негов втори гол във вратата на Славия. В 87-ата минута жълт картон за симулация получи Джамбазов, който по-рано наказа румънците.

На трибуните на "Алфа Спорт Център" в курорта Агия Напа бе и националът Благо Георгиев, който наблюдава на живо бившите си съотборници.

СЛАВИЯ - РАПИД (Бук) 2:4
0:1 Молдован (14), 1:1 Т. Колев (18), 2:1 Джамбазов (35), 2:2 Бода (67), 2:3 Грифитс (71), 2:4 Бода (76)

СЛАВИЯ: Ем. Петров (46 - Амбарцумян), Вл. Иванов (46 - Караславов), Джамбазов, Й. Петков, Мечечиев, Н. Петров, Стойков, Георгиевски (58 - Р. Рангелов), Лазаревски (58 - Керчев), Илиев, Т. Колев

РАПИД (БУК): Ебале, Зику, Дика, Станку, Малдонешану, Лазар, Ганя, Сапунару, Константин, Мафтей, Молдован (Бода, Грифитс, Рада, Григоре, Перия, Маринеску, Бадой)