Славия загуби с 0:1 от Национал (Бук) контролата, която двата тима изиграха в кипърския курорт Агия Напа. Попадението за румънците падна в 50-ата минута като негов автор бе Панк.

През първата част "белите" бяха по-активни, но така и не успяха да отбележат във вратата на румънците. Най-чистото положение бе в 7-ата минута Владимир Иванов изведе Мартин Стефанов сам срещу вратарят на румънците Нае, но младокът пропусна да се разпише.

В 10-ата минута Гиндеану напредна отдясно и от границата на наказателното поле би силно, но Амбарцумян изби в корнер. В 16-ата минута Караславов с глава праща топката над вратата на румънците. В 30-ата минута "белите" изпълниха пряк свободен удар от изгодна позиция, но Илия Илиев отпрати топката право в стената.

В 40-ата минута Амбарцумян отрази силен шут на капитанът Панк извън наказателното поле. Две минути по-късно и Гиндеану изпробва мерника си, но ударът му бе слаб и Армандо без проблем улови топката.

През първото полувреме играчите на Национал действаха грубо срещу "белите" и заслуженое кипърския рефер Паникос им вдигна няколко жълти картона. Футболистите на Нафтекс, които също са на подготовка в Агия Напа гледат контролата на Славия с румънския тим.

венци стефановРазгневен от грубата игра на румънците и слабото съдийство на рефера от Кипър Паникос президентът на Славия Венци Стефанов (вляво) заплаши, че ако и второто полувреме е така ще се принуди да извади отбора от терена.

"Не мога да ги оставя да се избиват. Дошли сме тук, за да се готвим. След един месец започва първенството, не искам да се прибираме в България с куп контузени играчи. Десети номер от румънците (Ереа) направи 15 нарушения, а този смешен съдия още го държи на терена.

Не е важен резултата за нас, важно е да се приберем здрави в България. Това кюфте се прави на голям съдия! Как го траят не знам. Вчера свири и на Нафтекс, а след мача бургазлии се прибраха с трима контузени. Не искам такива съдии да свирят. Ако продължава така няма смисъл да играем контроли. Не искам някакви си футболни терористи да правят каквото си искат и после да остават ненаказани", заяви с преповдигнат тон Стефанов пред радио "Дарик".

В началото на втората част треньорът на "белите" Альоша Андонов направи няколко смени, като пусна в игра Тодор Колев, който е с настинка.

В 50-ата минута Панк даде преднина на Национал (Бук) след като получи пас от Думитру и преодоля Емил Петров за 1:0. В 63-ата минута Илия Илиев бе близо до изравняване след удар от фаул от границата на наказателното поле. Стражът на румънците обаче изби с мъка топката в корнер.

След 75-ата минута футболистите на Славия натиснаха румънците в собствената им половина, като Тодор Колев на два пъти и веднъж Илия Илиев пропуснаха от изгодни позиции.радостин станев

В 90-ата минута отново таранът на "белите" изпусна да изравни, след като бе оставен непокрит в наказателното поле на Национал.

Национал заема последното място във висшия ешелон на Румъния. Тима е на подготовка в Агия Напа от няколко дни, но с отбора не е българинът Радостин Станев (вдясно), който не иска да играе повече за Национали. Както "Топспорт" вчера писа интерес към стражът проявява Славия.

В първата си контрола на кипърска земя Славия загуби с 2:4 от Рапид (Букурещ). Следващата проверка на Славия е на 14 февруари срещу чешкия Бърно.

СЛАВИЯ - НАЦИОНАЛ (Бук) 0:1
0:1 Панк (50)

СЛАВИЯ: Aмбарцумян (46-Ем. Петров), Вл. Иванов (69-Павлов), Й. Петков, Джамбазов (46-Караславов), Мечечиев, Н. Петров (58-Р. Рангелов), Стойков, Лазаревски (46-Керчев), Кюмюрджиев (46-Георгиевски), Илиев, М. Стефанов (56-Т. Колев)

НАЦИОНАЛ: Нае, Думитру, Сандулович, Папура, Русу, Гиндеану, Линкар, Панк, Саву, Ереа, Курсару (Мунтиано, Кихая)