Славия допусна изненадващо поражение с 0:1 от Ботев (Враца) насред стадион "Васил Левски". Така тимът на Сашо Ангелов продължава да е непобеден в столицата, след като в предишните си две визити не се даде на Септември и Витоша Бистрица.

По-любопитното е, че гостите се поздравиха с успеха, след като играха повече от едно полувреме с човек по-малко заради червен картон на Даниел Гаджев през първото полувреме.

Славия - Ботев (Враца) 0:1, гостите поведоха с човек по-малко!

Вижте развоя на срещата по минути

Единственото попадение падна в заключителния четвърт час на мача и бе дело на резервата Юлиян Ненов. Звездата Валери Божинов остана на пейката и не се появи в игра.

Първото полувреме предложи доста скучен футбол, а зрителите видяха първата чиста ситуация едва в неговите заключителни минути.

Момчил Цветанов остана сам срещу вратаря на гостите, преодоля го, но се забави с удара и не успя да порази целта.

В минутите преди това врачани останаха с 10 души, тъй като Даниел Гаджев получи два жълти картона, вторият за симулация.

Началото на вторите 45 минути започна с натиск на "белите", които имаха нова възможност чрез Момчил Цветанов, но страховит удар от воле на крилото бе спасено от Красимир Костов.

Снимка 381272

Последваха още опасности пред вратата на гостите, а при едно от тях Йомов опита технично да се разпише, но Костов отново внимаваше и спаси.

Дойде и най-чистото положение за столичани, пропиляно от Галин Иванов, който с удар от 6-7 метра не успя да порази целта.

Развръзката дойде в 78-ата минута!

Контраатака на врачани преминала през Вълчев стигна до Юлиян Ненов, който от фланга навлезе в наказателното поле и със силен удар преодоля Петков - 1:0!

Домакините тръгнаха ва банк, а в 86-ата минута Милен Гамаков разтресе гредата с мощна тупалка от дистанция, а в добавеното време новото попълнение Илиян Мицански можеше да изравни, но Костов отново се оказа непробиваем, спасявайки удар от вратарското поле!