90+3′
Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 238
90+3′

Славия успя да спечели след по-добра игра през второто полувреме. "Царете" трябва да съжаляват за двете греди преди почивката.

90+1′

Димитър Рангелов сменя Калоян Кръстев.

90′

Удар с глава на Бандаловски в аут. Трудно изпълнение на бившия национал.

87′

Царско село опитава финален щурм.

85′

Геролеу стреля по земя в ъгъла. Стериакис се хвърли надясно и спаси.

81′

Бандаловски получи картон за удар при борба за висока топка.

78′

Калоян Кръстев се размина пред вратата. Имаше ли задържане от Ивайло Марков? Отново съдията не дава дузпа за Славия.

77′

Претенции за дупа срещу Радослав Кирилов. Съдията посочи аут след шпагат на Луиш Педро.

75′

Груб фаул на Антонио Георгиев.

74′

Янис Героломеу смени Емануил Манев.

74′

Мирослав Будинов смени Панайотис Лука.

72′

ГООООООЛ! Филип Кръстев заби топката в земята след удар с глава и тя влезе във вратата на безпомощния Пласид. Емил Стоев центрира прецизно отдясно.

66′

Спасяване на Стериакис след хубав удар на Манев.

64′

Луиш Педро смени Мартин Кавдански, който получи аркада.

60′

Георги Вълчев влиза на мястото на поискалия смяна Гамаков.

56′

Емил Стоев заменя Атанас Кабов.

55′

Спасяване на Джони Пласид след хубав удар на Атанас Кабов по земя. Топката срещна дясната греда на вратата и излезе в корнер. Хубав пас на Гамаков към Кабов.

50′

Милен Гамаков спря атака на Царско село. Логичен картон.

45′

Започна второто полувреме.

45+1′

Две греди за Царско село и едно голямо нищо за Славия.

45′

Горна греда на Борис Галчев след изпълнение на фаул пред наказателното поле. Стериакис само изгледа топката. След това вратарят спаси добавката отдалече.

41′

Мертенс беше блокиран след хубаво подаване на Манев отдясно.

39′

Лошо центриране на Кабов отблизо. Добра атака на Филип Кръстев. И двата тима личат имената на талантливи бивши юноши на Левски.

35′

Притежанието на топката е 60% на 40% в полза на Славия. Ако играта продължава по същия начин, то Царско село за четвърти път ще завърши 0:0.

Снимка 498208

32′

Атанас Кабов получава лекарска помощ. Игралият за закрития днес отбор на Витоша падна лошо на глава.

26′

Греда след удар с глава на Мартин Кавдански. Андреа Христов беше изпреварен. Хубаво центриране на Андерсон.

11′

Панайотис Лукас стреля под ъгъл право в ръцете на Стериакис.

10′

Първите 10 минути в мача са относително пасивни. Двата отбора залагат на проучването и в единоборствата няма достатъчно агресия.

7′

Попадийн успя да ликвидира опасна атака на "царете" и дори спечели аут.

2′

Скаути от френския Тулуза и такива от Втора Бундеслига наблюдават футболисти на Славия.

1′

4. Петър Патев 17.Янис Геролему

Славия посреща Царско село в последния мач от седмия кръг на Първа лига. Това е едно от десетте столични дербита, които се играят през настоящия сезон.

"Белите" стартираха много слабо новото първенство и са на предпоследно място с 1 точка от 7 мача. Вярно е, че програмата им в началото беше много тежка, но и играта на отбора не върви, което доведе до смяната на Златомир Загорчич с Александър Тарханов. За съжаление руският специалист и  днес няма да може да води тима, защото все още не си е уредил документалните проблеми с Енисей (Красноярск).

Царско село стартира силно за стандартите си и загуби едва в миналия кръг от Ботев (Враца). Тимът на Любослав Пенев има само два допуснати гола, именно в мача с врачани. Отборът страда от голова немощ и само срещу аутсайдера Етър вкара три попадения. "Царете" имат и една победа с 1:0 над гранд Левски.

Досега Славия и Царско село са се срещали два пъти. "Белите" спечелиха преди година у дома с 1:0 и през юни в полите на Витоша с 3:1.