Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители:

Емил Стоев получи жълт картон за нарушение срещу Делев.

89′

Вуцов! Стражът спаси майсторски силен удар на Спас Делев, който получи извеждащ пас от Йорданов.

87′

Спас Делев опита удар от воле от границите на наказателно поле, но опитът му не сполучи. Андреа Христов нахока здраво защитата на "белите", която изпусна бързоногия играч на домакините.

85′

Владеене на топката: Арда: 51%, Славия: 49%.

81′

Илия Юруков замени Жуниньо.

79′

Жуниньо овладя топката, но загуби баланс в наказателното поле и падна. Нападателят все пак погледна с надежда към Железов, но реферът нямаше как да даде дузпа в тази ситуация.

71′

ГОЛ ЗА АРДА! Милен Желев засече с глава центриране от фаул на Спас Делев и прониза мрежата на Светослав Вуцов, изравнявайки резултата. ВАР се забави с разглеждането на ситуацията, но след около 2 минути, попадението бе зачетено.

70′

Виячки получи жълт картон

65′

Минчев бе заменен от Нгуена

65′

Сораков бе заменен от Добрев.

62′

Жуниньо засече с глава центриране, претенции на домакините за дузпа заради игра с ръка на играч на "белите". След намесата на ВАР, Железов отсъди играта да продължи.

61′

Спас Делев опита удар от малък ъгъл между двама "бели" играчи, но топката излезе встрани.

58′

Тасев бе заменен от Стоев.

52′

Руменов опита удар от воле, но топката попадна право в обсега на Вуцов.

47′

Иван Караджов с майсторска намеса! Мартин Сораков бе излязъл на чиста голова позиция, но неговият удар бе париран от стража.

46′

Коконов замени Ковачев.

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

41′

Арда опитва да измисли нещо в атака, но до момента без успех. Спас Делев центрира в наказателното поле, но топката излезе в аут.

35′

Спокойни минути в Кърджали.

27′

Aлександър Георгиев центрира в наказателното поле, Вуцов излезе и улови.

20′

Владеене на топката: Арда: 41%, Славия: 59%.

16′

ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Радослав Кирилов овладя с гърди центриране в наказателолното поле и стреля със задна ножица, топката се отби и попадна в Сораков, който засече отблизо и вкара за 0:1! Прекрасен подарък за нападателя, който днес става на 18 години!

11′

Радослав Кирилов опита да изпрати топката в наказателното поле, но съперник блокира удара.

7′

Иван Тилев опита опасен удар от около 13 метра, топката мина встрани от вратата, пазена от Вуцов.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА.

1′

98 Тонислав Йорданов 5 Мартин Атанасов

Арда и Славия се изправят днес от 16:30 часа в двубой от 12-ия кръг на efbet Лига на “Арена Арда” в Кърджали. Домакините са в криза, която може да бъде задълбочена от столичани.

В последните си пет мача Арда има две загуби, две равенства и една победа, докато Славия е с три ремита, победа и загуба. В класирането “белите” вървят четвърти с 19 точки и един успех днес в Кърджали може да ги прати на третата позиция, която в момента се заема от пловдивския Ботев. В същото време Арда е едва 11-и с 10 точки и има отчаяна нужда да трупа актив.

Треньорът на кърджалийци Георги Чиликов няма големи кадрови проблеми. Той няма да разчита единствено на контузения национал на Бенин Давид Кики, който ке очаква да бъде възстановен за гостуването на ЦСКА - София за осминафиналите в турнира за Купата на България в четвъртък в столицата.

В Славия са готови да се разделят с Андреа Христов

Може още през зимата

Колегата му Златомир Загорчич отново няма да разчита на нападателя Жуниор Мапуку, който остана без картотека от БФС. Така на върха на атаката отново ще действа младият Мартин Сораков. В групата за мача попадна и неостаряващият Георги Петков, но титуляр на вратата ще започне Светослав Вуцов.

Столичани имат да си връщат на Арда за отстраняването от полуфиналите в турнира за Купата на България по-рано през годината и определено ни очаква интересен двубой.