Славия постигна първи успех в Турция по време на зимната подготовка след три поредни поражения. Тимът на Златомир Загорчич удари с 3:2 словенския Мура. На три пъти "белите" повеждаха на словенския тим, имаха и сериозни основания за дузпа срещу Радослав Кирилов след почивката. Нарушение обаче не бе отсъдено. Столичният ни тим все пак вкара от бялата точка, а голът на Иван Минчев се оказа победен. Преди това точни бяха Кирилов и Йон Бакеро.

Локомотив (София) надви Славия под гръмотевиците в Турция

Двата тима изиграха неофициален приятелски мач

Словенците на няколко пъти прекрачиха границата на грубостта. Техен футболист бе изгонен през второто полувреме за грубо нарушение в краката на Камело Нгуна, а после и още един. В края прехвърчаха и сериозни искри, а двата тима се хванаха за гушите. Двубоят бе изгледан на живо от селекционера на младежките Александър Димитров, както и от неговия асистент Явор Вълинов.