Футболистите на "Славия" спечелиха изключително престижна победа с 2:1 в контролен мач с третия в румънското първенство "Васлуй". Това беше четвърта победа за "белите" от 4 контроли.

Още в петата минута на двубоя, игран при силен вятър, Галин Иванов беше съборен в наказателното поле на румънците и Павле Попара изпълни отсъдената дузпа. При удара на сърбина вратарят на Васлуй отби топката, но при последвалата добавка полузащитникът на "белите" откри резултата.

След почивка "Славия" продължаваше да бъде по-добрият отбор на терена. При хубава многоходова атака в 55-ата  минута топката достигна до Иванов, който центрира и Петър Димитров направи покачи до 2:0 със силен удар от въздуха.

В края на двубоя румънците стигнаха до почетен гол след изпълнение на дузпа. Пет минути преди последния съдийски сигнал Филип Филипов направи нарушение в наказателното поле и при последвалия 11-метров наказателен удар "Васлуй" реализира попадение.

Неофициален дебют за "Славия" направи новото попълнение Антонио Ливраменто, който преди няколко дни прекрати договора си с "Берое". Българският национал Живко Миланов не беше в титулярния състав на "Васлуй".

Славия игра в състав: Петков, Филипов, Желев, Златков, Р.Димитров, Янчев, Попара, Сандански, П. Димитров, Г.Иванов, Антонов. Слад почивката в игра влязоха Генев, Василев,  Ливраменто, Васев, Атанасов.

В неделя предстои най-сериозната контрола на "Славия" в Анталия - срещу руския "Терек" (Грозни).