Българският Славия победи с 3:2 руския Оренбург във втората си контрола от подготвителния лагер в Турция. Проверката ще бъде запомнена с многото груби влизания и от двата отбора.

Славия излезе напред в резултата в 44-ата минута, когато Галин Иванов центрира остро по земя, а Радослав Кирилов засече топката, която се отби в гредата и влезе.

В 62-ата минута българите успяха да вкарат и второ попадение. Ивайло Димитров стреля силно, вратарят на руснаците спаси, след което нападателят отново шутира и Емил Стоев засече за два на нула.

Отборът на Оренбург успя да намали изоставането си в 75-ата минута, когато Георги Зотов с хубав диагонален шут и помощта на гредата парира славистите.

В 84-ата минута Славия отбеляза третото си попадение в мача, след като Георги Йомов успя да изскочи зад защитата на руския тим и да стреля, а стражът на Оренбург първо спаси, но след това топката продължи пътя си към вратата и премина голлинията.

В последната минута на редовното време Оренбург получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар, който Кулишев превърна в гол. Секунди по-късно Светослав Вуцов запази аванса на Славия с добро спасяване при удар от далечна дистанция.