Славия победи Марица (Пловдив) с 3:1 като гост в двубой от 1/16-финалите в турнира за Купата на България.

Срещата не започна добре за "белите" и в 39-тата минута Веселин Марчев откри за "пиратите". Все пак в началото на второто полувреме Ерол Дост изравни след пас на Тони Тасев, а в 60-ата минута резервата Питър Макрилос направи 2:1 за гостите от София.

В добавеното време на срещата за Славия се разписа и Георги Вълчев от дузпа и оформи крайния резултат.

Марица - Славия 1:3

1:0 Веселин Марчев 39'

1:1 Ерол Дост 52'

1:2 Питър Макрилос 60'

1:3 Георги Вълчев 92' - (дузпа)

Стартовите състави:

Марица (Пловдив): 86. Николов, 10. Марчев, 22. Г. Иванов, 11. Йорданов, 87. Тонев, 7. Вешев, 21. Маламов, 16. Ангелов, 24. Грънчов, 17. Домовчийски, 19. Газиев.

Славия: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 55. Христов, 18. Стоянов, 88. Тасев, 17. Дост, 16. Нгуена, 73. Минчев, 10. Кирилов, 29. Димитров.