Отборът на Славия стартира с успех зимните си контроли в Турция. Столичани победиха с 3:1 казахстанския Иртиш, който е воден от българския специалист Димитър Димитров - Херо.

В 16-ата минута Руслан Есимов си вкара автогол след пробив на Янис Карабельов. Две минути преди края на полувремето за игра с ръка беше отсъдена дузпа в полза на българския отбор и младият нападател Калоян Кръстев от бялата точка вкара за 2:0.

На почивката старши треньорът на "белите" Владимир Иванов смени 10 човека от състава и остави на терена само защитника Петко Христов. В 49-ата минута Арман Смайлов довкара отбитата от гредата топка и намали на 2:1.

Десет минути преди края Иван Минчев оформи крайното 3:1, след като получи добър пас от Ивайло Димитров и с десния крак стреля покрай вратаря.

Азербайджанският халф с турски паспорт Миркамил Хашимли и руският краен бранител Данил Майков, които карат пробен период, играха по едно полувреме за "белите". Втората контрола на Славия по време на лагера в Турция ще бъде в неделя с украинския Олександрия.