Преодолява сериозна дистанция с топка в крака.

Опасно центриране в половината на Монтана.

Макенджиев излиза и избива с глава!

Атрактивна намеса на вратаря.

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА МАЧА СЛЕД КРАЯ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+3′

Срещата започна с опит за налагане на домакински натиск, като "белите" стигнаха до изпълнение на няколко поредни ъглови удара.

Те не водеха до напрежение пред Макенджиев, който винаги бе на правилното място и хващаше топката сигурно в ръцете си.

В 10-ата минута, при една от първите си акции в полето на съперника, гостите излязоха напред в резултата.

Центриране в полето на Вуцов намери Андреа Христов, който опита да избие кълбото в корнер, но вместо това го насочи в мрежата на изненадания си съотборник на вратата на столичани.

Последва нова опасност пред Вуцов, като от статично положение Тасев стреля мощно, но кълбото се отби в напречната греда на "бялата" врата.

Постепенно Славия намери верния път към вратата на съперника, но така и не ставаше ясно как точно софиянци са решили да поразят целта.

В даденото от съдията продължение на първото полувреме Александров получи пас по дясното крило и центрира, последва разбъркване, най-съобразителен в което бе Вълчев. Той шутира добре, на първо време изглеждаше, че топката няма да намери очертанията на вратата, но това се случи, стигна се до рикошет в дясната греда и резултатът беше изравнен - 1:1.

Малко по-рано гостите претендираха за дузпа, като Гандри фаулира футболист на опонента в пеналта на Вуцов, но сигнал за нарушение на правилата нямаше.

45+2′

Почивка.

45+1′

ГООООООООООООЛ!!!

1:1!

Попадение на Вълчев!

Разписва се с плътен изстрел, след асистенция на Александров!

Резултатът е изравнен!

43′

Изстрел на Макрилос от границата на наказателното поле!

Макенджиев с чудесно спасяване.

Страхотна намеса на вратаря на "сините".

41′

Дискусионно решение!

Гандри се хвърля на шпагат в краката на футболист, атакуващ на скорост.

Поваля го в наказателното поле.

Арбитърът дава сигнал за ъглов удар.

Дузпа няма.

Гостите със сериозни претенции, които не са уважени.

38′

Центриране от корнер в пеналта на Монтана.

Вълчев стреля с глава!

Топката преминава покрай вратата.

На сантиметри от целта.

30′

Жълт картон за Тасев.

28′

Засада на Рангелов.

27′

Вече три ъглови удара в полза на домакините.

Успеваемостта на "белите" от тези ситуации определено не е добра.

Макенджиев винаги е на точното място, в правилния момент, за да улови топката в ръцете си.

26′

Териториален натиск на гостите.

Футболистите на Монтана държат да стигнат до реализиране на още едно попадение.

20′

Макрилос с пробив в половината на съперника.

Стига до наказателното поле.

Финтира бранител и стреля!

Над целта.

14′

ГРЕДА!

Тасев стреля мощно от статично положение.

Топката рикошира в напречната греда!

Малшанс за гостите!

10′

Засада на Александров.

10′

АВТОГОЛ на Христов!

0:1!

Центриране в наказателното поле на домакините намери Христов, който се опита да попречи на нападателя до себе си да стреля, но праща топката в собствената си врата!

Гостите излизат напред в резултата!

Снимка 529480

7′

Подаване в полето на Макенджиев.

Въчев е ударен в лицето.

Пада на тревата и акцията на "белите" спира.

Футболистът все пак се изправя на краката си и продължава участието си в мача.

3′

Разбъркване в наказателното поле на Славия!

Опит за завършващ изстрел!

Топката е избита в последния момент.

Тасев пробва да върне напрежението в пеналта на Вуцов, но в крайна сметка губи притежанието на кълбото.

1′

ВИЖТЕ КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

11 Владислав Узунов 26 Стоян Предев

Славия посреща Монтана мач от плейофната фаза в групата за оставане в efbet Лига.

Въпреки неяснотата около това дали изобщо ще има изпадащи в края на сезона, и двата отбора ще се опитат да завършат на колкото се може по-предно място.

Срещата е от 18:00 часа на стадион "Славия".

Това ще е трети домакински двубой за наставника на "белите" Златомир Загорчич във втория му престой на "Овча купел". В предишните два тимът загуби и дори не отбеляза гол - 0:1 срещу Арда (Кърджали) в реванша от полуфиналите за Купата на България и 0:2 срещу Ботев (Враца) в първенството.

Осем играчи с несигурно бъдеще в Славия

Договорите им изтичат след края на сезона

"Трябва да подходим сериозно и да играем така, както можем, за да спечелим. Имаме подобрение в последните мачове. Монтана е коварен съперник, който действа прибрано и разчита на контри", заяви Заги.

Той потвърди, че няма да може да разчита на Дарко Тасевски, който още е контузен.

"Не гледаме класирането, нито се влияем от взетото от Изпълкома решение, че отборите в елита ще се увеличат на 16 и няма да има директно изпадащи. Във всеки от предстоящите 6 мача ще преследваме победата", коментира в навечерието на двубоя президентът на Монтана Румен Панайотов.

Фенове на Славия с позиция за увеличаването на отборите в efbet Лига

Вижте я

Единственият контузен в състава на гостите е халфът Михаел Орачев.

По-рано през сезона Монтана вече гостува два пъти на Славия. В шампионатния сблъсък "белите" се наложиха с 2:1, а няколко дни по-рано елиминираха същия съперник и в турнира за Купата на България след дузпи.