Треньорът на Славия Ратко Достанич изпробва петима нови футболисти в контролата с Пирин (Бл), спечелена от "белите" с 2:1. На "Овча Купел" пробен период ще изкарат аматьорските национали Асен Вълчев и Константин Каменов, Владислав Романов (юноша на ЦСКА), Васил Владимиров и Симеон Щерев.

Те ще вземат участие и в контролата с Левски в четвъртък и след това Ратко Достанич ще прецени кой от тях има бъдеще в клуба.

В днешната проверка с благоевградчани в 14-ата минута резултата откри Ивайло Цветков, който бе точен с глава след центриране от ляво на Борислав Димитров за 1:0. Гостите изравниха в 19-ата, когато съдията Стоян Алексиев даде дузпа за игра с ръка на Петър Кюмюрджиев, а капитанът на Пирин Светослав Дяков бе точен от бялата точка за 1:1.

Славия стигна до успеха две минути преди края на проверката. Николай Петров направи самостоятелен рейд в наказателното поле, излъга двама защитници и вратаря и на празна врата се разписа за 2:1.

Съставът на Славия: Амбарцумян, Дамянов, Кюмюрджиев, Цветков, Трифонов, Н. Петров, Павлов, Дюлгеров, Стефанов, Воденичаров, Б. Димитров (Хр. Петров, Щерев, Романов, Каменов, Вълчев, Владимиров)