Славия загуби с 0:3 от втородивизионния Фрайбург пред 1300 зрители в поредната си контрола на тренировъчния лагер в Германия.

През първото полувреме футболистите на Фрайбург доминират изцяло, а в защита не допускат белите да създадат опасност. Сумайла Кулибали открива резултата още в 12 минута с далечен удар.

В 36 минути вратарят на младежкия национален тим до 21 г. Емил Петров за втори път вади топката от мрежата. Голът вкарва новото попълнение Хенрих Бенчик от Словакия, след като преди това Карим Матмур лъже двама защитници в бяло.

След почивката Славия тръгва по-смело в атака, но така и не стига до гол. Дори получава още едно попадение във вратата си. Александър Яшвили е точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.