Славия изненада неприятно Верея с гол в последните минути на мача и си тръгна с победа от Стара Загора навръх своя 104-ти рожден ден. Победата осигури на столичани второ място в група "А" от втората осмица след Ботев, изпреварвайки именно днешния си съперник.

Единственото попадение в двубоя реализира появилият се като резерва нападател - Ивайло Димитров, който бе точен с глава в 86-та минута.

Срещата започна с доста грешки в центъра на терена, а в първите минути преобладаваха по-твърдите влизания и неточните подавания, което логично водеше до липсата на голови опасности.

Домакините от Верея бяха най-близо до гола в средата на полувремето.

Педро Еуженио изпълни пряк свободен удар от удобна позиция и разтресе горната греда над капитана Георги Петков. Последният се контузи при падането, но травмата му не се оказа сериозна и опитният страж довърши мача.

НА ЖИВО: Верея - Славия

Битката на "Трейс Арена" започва в 20:00 часа

В края на полувремето бързият Божидар Васев бе изведен зад защитата на старозагорци, но Аргилашки разчете добре ситуацията и излезе придвидливо, за да изпревари нападателя на Славия.

Малко преди това зимното попълнение на столичани - Стефан Велев, стреля фронтално извън наказателното поле, но топката излезе в аут.

През втората част темпото на игра бе с една идея по-високо, като и двата тима стигнаха до прилични положения за гол, които обаче не бяха реализирани. В игра за Славия един след друг се появиха атакуващите Ивайло Димитров и Георги Йомов, а последният можеше да се разпише с хубав удар извън наказателното поле, но Аргилашки се разтегна максимално и успя да избе топката.

Бившият вратар на Лудогорец обаче капитулира минути по-късно.

Божидар Васев центрира отдясно и сложи топката на главата на Ивайло Димитров, който я прати в мрежата - 1:0 за Славия и най-накрая победа за "белите" извън София!

Владимир Иванов: Не сме готови за Европа