Контролата на Славия с руския Анжи (Махачкала) бе прекратена след час игра при 2:1 за "белите". Причина за това стана червеният картон, който реферът вдигна на сина на клубния президент Магомед  Магомедов.

Защитникът се появи в игра на почивката, заменяйки бившия футболист на Левски Юсеф Рабех, но само за няколко минути успя да си изработи два жълти картона. Това вбеси Магомедов, който спря отрочето си, тъкмо когато то напускаше терена. След като Магамедов младши не пожела да нападне арбитъра, това направи лично баща му, който нахлу на терена.

До този момент възпитаниците на Велислав Вуцов водиха в резултата с 2:1 след голове на Жуниньо от дузпа и Алберони. За руснаците бе точен Кубе в последната минута на първото полувреме.