Славия загуби от новака в македонския елит Пелистер (Битоля) с 1:2 в първата си контрола за деня, която се игра на градския стадион в Разлог. Александър Тарханов отново даде шанс да играят тези футболист, които по-рядко се появяват на терена.

През първото полувреме македонците играха по-добре и Божиновски в 41-а минута удари греда от пряк свободен удар. В 59-ата минутаВладимир Семерджиев пропусна дузпа за Славия. Головете за македонския тим отбелязаха Благоя Марковски в 65-ата и Антонио Бучевски в 71-ата минута.

Дошлият на проби в Славия бивш юношески национал на Русия Евгений Тюкалов в 83-ата вкара попадението за "белите" Тази вечер от 18.00 часа Славия ще играе контрола срещу грузински Сабуртало.