На изключително грозна, но позната за родната действителност гледка станаха свидетели стотината зрители на контролата между Славия и Марек, играна на стадиона в квартал "Овча Купел".

При резултат 2:2 в 65-ата минута заради масов бой между футболистите на двата отбора двубоят бе прекратен.

До 60-ата минута двата тима демонстрираха коректна игра. В 14-ата минута именникът Тодор Колев изведе Славия напред в резултата след като реализира от десетина метра за 1:0. Десет минути по-късно Йордан Петков си отбеляза автогол за 1:1.

В последните секунди на първото полувреме Илия Илиев от пряк свободен удар даде отново преднина на Славия, но в 57-ата минута Николай Благоев бе изпуснат от защитата на "белите" и отново възстанови равенството - 2:2.

В 63-ата минута бранителят на Славия Петър Кюмюрджиев влезе остро в краката на Николай Благоев около тъчлинията, след което футболистът на Марек бе принудително заменен. Реферът Цветан Георгиев не вдигна дори жълт картон на играча на Славия, което изнерви обстановката.

йордан петковВ 65-ата минута Йордан Петков (вляво) от Славия и Ивайло Петев от Марек се спречкаха в средата на терена, което доведе до масов бой, в който се включиха всички футболисти. В мелето се намесиха и играчи от резервните скамейки на двата отбора. При сблъсъците най-активни бяха Петков и Петев, които си размениха по няколко здрави удара. Заради баталните сцени Цветан Георгиев бе принуден да прекрати контролата.

След преждевременния край на срещата от Славия се оправдаха, че играчът на Марек Ивайло Петев ги е провокирал още от началото на срещата и нервите на Йордан Петков не издържали.

Петев сподели пред "Топспорт.бг", че Йордан Петков го е ударил с глава, след което играчът на дупничани е със сцепена устна. "Просто си говорихме с Данчо Петков. Не знам защо налетя и ме удари с глава и ми сцепи устната. Не съм обиждал нито него, нито съм наричал Илия Илиев циганин. Не се притеснявам от наказание, защото има записи, които ще покажат всичко, не се чувствам виновен. През досегашната си кариера не съм получавал жълт картон", сподели Петев.

Играчите на Славия Йордан Петков и Ангел Стойков отказаха да говорят пред чакащите ги журналисти.

Треньорът на Славия Альоша Андонов сподели, че случилото се е много неприятно и се надява за напред възпитаниците му да не се забъркват в подобни скандали. "От Марек си имат тяхна теза, ние наша. Лошо е, че така се получи в един приятелски мач, неприятна история. Като цяло нямаше напрежение преди това спречкване, което принуди прекратяването на срещата", каза Андонов.