Турнир: efbet Лига Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители:
90+3′

Край на мача.

Лудогорец победи Славия с 4:1

Лудогорец е шампион на България за 11-и пореден път

"Зелените" остават единственият клуб в Европа, който през последните единайсет първенства има единайсет титли

90′

Три минути добавено време.

82′

Спас Делев влиза на мястото на Доминик Янков.

78′

ГОЛ! Йон Бакеро! Мартин Петков бе отляво и изведе испанеца сам срещу вратаря. Бакеро навлезе в наказателното поле и с удар в десния ъгъл прати топката във вратата.

77′

Йон Бакеро получава жълт картон.

71′

Пиерос Сотириу влиза на мястото на Рик Джонатан.

70′

Тихомир Димитров заменя Оливие Вердон.

60′

Георги Терзиев получава жълт картон.

55′

Каули Оливейра заменя Алекс Сантана.

54′

ГОЛ! Бернард Текпетей! Рик Джонтан напредна добре и подаде към Текпетей. Той се справи с Кемело Нгуена и от малък ъгъл вкара топката във вратата.

47′

Излиза Мартин Атанасов, влиза Йон Бакеро.

Снимка 570931

Източник: Стартфото, Костадин Андонов

47′

Излиза Дарко Тасевски, влиза Кемело Нгуена.

47′

Излиза Мартин Сораков, влиза Кристиан Добрев.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

42′

Бернард Текпетей напренда отляво и опита късмета си с удар по диагонала. Топката обаче мина твърде далеч от целта.

Снимка 570927

36′

Мартин Атанасов получава жълт картон.

34′

Мощна атака на разградчани завърши с мощен шут на Рик Джонатан. Емил Виячки се хвърли геройски и блокира удара.

23′

ГОЛ! Матиас Тисера! Текпетей пусна остър пас по земя отдясно. Тисера стигна до подаването, преодоля Емил Виячки и с мощен изстрел направи резултата класически.

16′

ГОЛ! Бернард Текпетей! Жан Карничник напредна отляво и пусна подаване в наказателното поле. Там Текпетей овладя и със силен шут от близко разстояние опъна мрежата на Светослав Вуцов.

14′

ГОЛ! Гьоко Зайков прати топката в собствената си врата! След центриране от ъглов удар, в опита си да играе с топката, бранителят я прати неспасяемо в горния ляв ъгъл на Светослав Вуцов. Това е втори пореден автогол за Зайков. Той стори това и в полуфиналната среща за Купата на България срещу ЦСКА.

12′

Срещата продължава да не предлага интересни положения пред някоя от двете врати. На трибуните на "Хювефарма Арена" пък по нищо не личи, че разградчани са на броени минути от шампионската титла.

Снимка 570926

5′

Домакините владеят повече топката и търпеливо изчакват пробойна в защитата на Славия.

1′

95 Каули Соуса 18 Димитър Стоянов

Лудогорец приема Славия в първия кръг от плейофната фаза на efbet Лига. Двубоят на "Хювефарма Арена" ще стартира в 20:00 часа и може да короняса новия шампион на България.

През седмицата "орлите" загубиха първия полуфинал от SESAME Купа на България с 2:3 от Левски, но след мача треньорът Анте Шимунджа остана оптимист за класирането на тима му за финала. "Искаме да спечелим трофея, не сме се отказали."

Лудогорец днес се е запътил към това да стане 11-и пореден път шампион на страната при успех над Славия. Срещу "белите" участие няма да вземат наказаните Кирил Десподов, Антон Недялков и Игор Пластун. След наказания се завръщат Бърнард Текпетей и Клод Гонзалвеш. Разградчани са без загуба в първенството през пролетта и нямат домакинство, в което да не са отбелязали попадение от началото на сезона.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА.

Славия също претърпя поражение в полуфинала за SESAME Купа на България, след като отстъпиха на ЦСКА с 0:2 като домакин. Треньорът на "белите" Златомир Загорчич заяви:"Влязохме със страх, удар и половина, а ни вкараха два гола." От ръководството на клуба разкритикувах постъпките на "червените" фенове.

Защитникът Ертан Томбак е наказан за днешния двубой, а под въпрос е Борислав Цонев.

"Белите" са в серия от пет гостувания в първенството без успех и допусна осем попадения във въпросните срещи.