Локомотив (Пловдив) победи Славия с 2:0 в София и временно оглави класирането в Първа лига.

Мачът беше динамичен и интересен за малцината зрители по трибуните. Гостите имаха предимство преди почивката и поведоха заслужено с гол на Анте Аралица в 33-ата минута. "Белите" опитаха да изравнят, но в отворения мач бяха наказани след брилянтно попадение на Бирсент Карагерен в края на двубоя. Срещата беше отлична репетиция за двата отбора преди мачовете им през следващата седмица за Лига Европа.

Славия - Локомотив (Пловдив), на живо

Славия - Локомотив (Пловдив) 0:2, голове на Аралица и Карагерен

И двата отбора стартираха трудно в новия шампионат

Мачът започна с много борба. Гостите от Пловдив бяха по-активни и владееха по-дълго време топката. "Белите" дебнеха за контри и пресираха здраво съперника.

Анте Аралица откри резултата в 33-ата минута. Хърватинът демонстрира класата си, надбягвайки отляво двама защитници и с премерен диагонален удар по земя вкара за 0:1.

Славистите опитаха веднага да изравнят, но достигнаха до две мелета пред Луков, които не доведоха до нищо. Малко преди почивката Димитър Илиев изведе Аралица сам срещу вратаря, но този път Стериакис се намеси отлично с крака.

Снимка 493180

"Белите" опитаха да изравнят през второто полувреме и овладяха инициативата. Акрапович дръпна своите назад, което даде възможност гостите, които чрез великолепната си индивидуална техника да стигнат до няколко отлични възможности за гол.

Славия имаше една добра ситуация, когато Мартин Луков спаси удар на Филип Кръстев отблизо след отлична атака на "белите" отдясно чрез Бенгюзов и Калоян Кръстев. Димитър Рангелов стреля опасно след спиране на гърди, но тогава Масоеро блокира топката.

Резервата Георги Минчев направи страхотен индивидуален рейд през центъра, но Стериакис успя да остави Славия в мача.

Снимка 493188

В 81-ата минута "Играча на мача" Бирсент Карагерен проби отдясно и стрля под гредата под малък ъгъл за 0:2. До края и Лукас Салинас прояви качествата си, но неговия удар мина над вратата. Бразилецът показа техниката, характерна за футболистите от неговата страна.

Опитите на Славия за гол така и не доведоха до нищо съществено.

Така Локомотив (Пловдив) излезе начело с 6 точки, но всички останали отбори без Славия са с мач по-малко. "Белите" останаха на предпоследната 13-а позиция и вече трябва да наваксват изоставане.