Славия изнесе футболна лекция на Нефтохимик, разгромявайки съперника с 5:2 на стадион "Васил Левски" в столицата. Футболистите на Златомир Загорчич за пореден път демонстрираха страхотно настроение в играта, откакто сърбинът пое тима, а интригата в двубоя приключи още преди да са изтекли и... 5 минути.

Славия поведе в резултата след по-малко от 120 секунди!

Георги Петков вкара топката в игра с удар от наказателното поле, тя премина през центъра на защитата, за да може Божидар Васев да намери Сердер Сердеров на празна врата - 1:0!

Славия - Нефтохимик, интригата приключи!

Ще успеят ли "шейховете" да стигнат до обрат в София

В следващата атака столичани нанесоха втория си удар в мача!

Васев бе изведен фронтално срещу вратата и на 7-8 метра вкара за 2:0, с което шансовете на "шейховете" вече бяха илюзорни, предвид и загубата им с 0:1 в Бургас в първия мач.

След малко повече от четвърт час положението за футболистите на Христо Янев стана крайно притеснително, тъй като се стигна до трето попадение в тяхната врата!

Божидар Васев получи топката на десния фланг, а крилото с перфектно центриране пред вратарското поле намери Ивайло Димитров, който с глава окончателно уби интригата в срещата - 3:0!

До края на първото полувреме "шейховете" се опитаха да върнат поне едно попадение, но усилията им стигнаха едва до няколко разбърквания пред наказателното поле на Георги Петков.

Снимка 296469

Втората част започна по-добре за играчите на Христо Янев.

Това даде резултат и те намалиха резултата на 1:3, след като Хашев се възползва от добро центриране от фаул на Иван Вълчанов и вкара с глава.

Попадението не донесе желания ефект, а дори напротив!

В рамките на няколко минути Славия вкара още два гола, оформяйки разгромното 5:1. Ивайло Димитров, макар и с късмет, с коляно се разписа за 4:1, а малко след това и Стефан Велев видя името си сред голмайсторите. Полузащтиникът на столичани получи топката на точката на дузпата и опъна мрежата зад Янко Георгиев за 5:1!

До края на двубоя имаше време и за резервата Мариян Огнянов да вкара красиво попадение. Футболистът на Нефтохимик овладя топката и стреля технично от дъгата на наказателното поле, фиксирайки крайното 5:2 за Славия!

Така "белите" ще бъдат в елита и през следващия сезон, докато Нефтохимик ще трябва да се бори с Витоша (Бистрица), за да запази мястото си в Първа лига.