Левски продължава със сериите от победи във волейболната "Скаут лига". Момчетата на "сините" от набор 2004/2005 победиха категорично връстниците си от Славия с 3:0 (25:11, 25:11, 25:18) в сутрешната сесия на третия ден на надпреварата.

До момента Левски има 3 победи и се представя най-добре в първенството в район "Витоша". Срещата бе изгледана на живо от волейболната легенда Владимир Николов, чийто син е част от тима на "сините"

Както е известно "Скаут лигата" при момчетата започна в петък в шест района в страната. Това са - столичния "Витоша", "Струма" (гр. Етрополе), "Тракия" (гр. Пазарджик), "Странджа" (гр. Казанлък), "Добруджа" (гр. Варна) и "Хемус" (гр. Видин).

За разлика от момичетата 2004/2005 година, при които се играе до два спечелени гейма, при момчетата, 2003/2004 системата е до три изиграни гейма, като всеки гейм носи точка. Така резултатите могат да завършат или с победа с 3:0, или победа с 2:1.

Участниците в район "Витоша" са: ЦСКА, Левски, Славия, ВА Стойчев - Казийски, Самоков. Днес приключва първата фаза на турнира. В следващата, отборите от районите ще се изправят един срещу друг, а в третия кръг следва елиминационна фаза.

Левски донесе първа загуба на ЦСКА в Скаут лигата и излезе като победител от "вечното дерби"

"Сините" победиха с категоричното 2:1

На финала, най-добрите ще се изправят срещу отбори от чужбина. Организатори на "Скаут лигата" са Българската волейболна федерация и Корпорация "Развитие".

В днешната среща, Левски стартира убедително и поведе с 5:0. На първото техническо прекъсване "сините" бяха напред с 8:0. Играта продължи да се развива по добре за надеждите на Левски, които задържаха преднината си от 7-8 точки разлика. На втората техническа пауза резултатът бе 16:6. Геймът бе затворен от "сините" при 25:11.

През втората част Левски продължи да доминира. На първата пауза резултатът бе 8:1, а на втората 16:9, отново в тяхна полза. Славия навакса в края на гейма и бързо натрупа няколко поредни точки. "Белите" почти настигнаха "сините" при 21:22, но до края на гейма не спечелиха точка и така той завърши 25:21.

Славия надви ВА "Стойчев - Казийски" и записа първа победа

"Белите" се наложиха с 3:0

Третата част Левски отново бе по-деен и водеше с 8:4 на първата техническа пауза. Резултатът се движеше с 4-5 точки разлика за "сините", които не срещнаха никакво затруднение да затворят гейма и мача при 25:18.

До момента Левски се наложи още над ЦСКА, Люлин и ВА "Стойчев- Казийски". По-късно днес, "сините" се изправят срещу момчетата от Самоков.