Отборът на Севиля, който стартира трудно в испанската футболна Лига, постигна успокояваща победа с 5:1 над очертаващия се като аутсайдер отбор на Алмерия в първата среща от 7-ия кръг. Севилци, които спечелиха Лига Европа през миналия сезон, до момента бяха в дъното на класирането. Но днес на стадион "Рамон Санчес Писхуан" вкараха пет гола и все чрез различни състезатели.

Още в 7-ата минута Лоик Баде получи центриране от страни, стреля с глава, но прати топката в горната греда. Юсеф Ен Несири обаче беше най-бърз при отскочилата топка и я вкара в мрежата.

Не беше минала и минута, а защитаващият титлата си в Лига Европа удвои преднината си, Доди Лукебакио стреля топката в горния десен ъгъл, завършвайки отлична индивидуална атака.

Малко преди края на първото полувреме футболистите на Хосе Луис Мендилибар напрактика сложиха точка на спора, след като поведоха с 3:0. Попадението падна в 38-ата минута и негов автор стана Сусо, който получи топката от Джибрил Соу и наказа неориентираната защита на гостите.

След почивката головата гала на Севиля продължи. Адриа Педроса изпрати топката към Ерик Ламела. Той леко я чукна, тя се отклони в защитник и подлъжа вратаря Луиш Максимиано.

След това 4:0 домакините намалиха темпото и Алмерия стигна до почетен гол, реализиран от дузпа. Белгиецът Лагри Рамазани беше повален в наказателното поле и Луис Суарес превърна дузпата в гол. А в продълженията остана време за още един гол. Кике Салас след отлично центриране на Хуанлу Санчес оформи крайния резултат 5:1.

С това Севиля остана непобеден за четвърти пореден път във всички турнири, но въпреки това формата им не вдъхва оптимицъм преди дербито през уикенда срещу Барселона.