Отборът на Севиля допусна грешна стъпка в борбата си за по-добро класиране в испанското футболно първенство.

В двубой от 29-ия кръг на Ла Лига, европейският турнирен боец на Андалусия отстъпи пред скромния си домакин Леганес.

Севилци бяха надиграни с 1:2, като автор на първото попадение стана Унай Бустинца. Той се разписа 4 минути преди края на първото полувреме.

Хави Ерасо сложи точка на спора след 69 минути игра. Крайното 1:2 оформи Мигел Лаюн, вкарал почетен гол за своя тим в последните мигове на редовното време.

Винченцо Монтела: На жребия ще ни се падне Байерн (Мюнхен)

Монтела: На жребия ще ни се падне Байерн

"Искам Рома чак на финала"

Гостите никак не впечатлиха с изявите си на терена, като част от обичайните титуляри в състава не бяха на терена, но това едва ли може да служи като оправдание на Севиля, предвид реномето на клуба на местно ниво.

През вторите 45 минути гостите в мача опитаха всичко възможно, за да се доберат поне до равенството, но в крайна сметка не успяха да го сторят.

Шест минути преди края на мача Пабло Сарабия остави отбора си с човек по-малко на терена, като получи червен картон.

Така Севиля регистрира 12-ата си загуба в шампионата през настоящия сезон, като постави на карта задържането си сред тимовете в зона "Европа" от подреждането.

Леганес пък продължава битката си за отдалечаване от застрашените с изпадане състави в първенството, като вече се утвърди в средата на таблицата с временното класиране.