Отборът на Севиля постигна нов успех в испанското футболно първенство. Тимът от Андалусия записа четвъртата си поредна победа в шампионата, налагайки се с категоричното 3:0 над своите гости от Хетафе.

Всички признати попадения бяха реализирани през вторите 45 минути. Нещо повече - след 67-ата.

През първата част домакините бяха по-добрият отбор на терена и владееха топката далеч повече от опонентите си.

Снимка 517397

Източник: Twitter

Попадение в полза на Севиля беше отменено, като повторенията показаха, че по-скоро взетото решение е било коректно.

През второто полувреме Джене Даконам бе изгонен още в началото, което затрудни максимално задачата на Хетафе, останали с човек по-малко на терена.

Севиля вдигна оборотите и в 67-ата минута Мунир най-после успя да пречупи отбраната на гостите.

Снимка 517400

В последните 3 минути от редовното време пък севилци вкараха нови две попадения - чрез Папу Гомес, а секунди преди края и благодарение на точно изпълнение на Ен Несири.

Снимка 517399

Така Севиля постигна победата, която нарежда състава на третото място във временното класиране. Хетафе е 12-и.