Отборът на Севиля победи Леванте с 5:3 като домакин в мач 10-тия кръг на Ла Лига.

Победата изкачи момчетата на Лопетеги на първо място във временното класиране, преди голямото дерби между Барселона и Реал (Мадрид).

Срещата започна по отличен начин за домакините и с голове на Оливер Торес(8') и Рафа Мир(24') те дръпнаха с 2:0. Хосе Моралес върна едно попадение в 33-та минута, но Диего Карлуш възстанови аванса от два гола и на почивката резултатът стана 3:1.

3 от 3: Севиля записа поредно равенство, този път с Лил

Гостите стояха по-добре на терена, но така и не успяха да стигнат до гол

Пет минути след подновяването на играта - Ел Хадади направи 4:1 и всичко изглеждаше ясно. Гостите от Леванте обаче не мислиха така и между 55-та и 60-та отбелязаха два гола, с които върнаха интригата в мача. Първо Моралес отбеляза втория си гол в мача, а след това Гонсало Мелеро втрещи трибуните на "Рамон Санчес Писхуан". Все пак домакините не допуснаха разколебаване и Хесус Навас оформи крайния резултат(5-3) в 64-та минута.

В следващия кръг Севиля гостува на Майорка, а Леванте ще приеме шампиона Атлетико (Мадрид).